ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA HAVA SICAKLIKLARI NASIL OLACAK?

Hava sıcaklıkları hafta sonundan itibaren batı bölgelerden başlayarak artacak. Önümüzdeki bir haftalık süreçte yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerine çıkacak.

Önümüzdeki Hafta Hava Sıcaklıkları Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre hafta sonu, yurdun büyük bölümünde parçalı ve yer yer çok bulutlu hava hakim olurken, Marmara'nın güneydoğusu, Karadeniz ve Akdeniz Bölgesi'nin kıyı kesimleri, Güneydoğu ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin güneydoğusunda yağış görülecek. Yağışların Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kar ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren batı bölgelerden başlayarak artacağı tahmin ediliyor. Hafta sonu ve yeni haftada Doğu Anadolu Bölgesi hariç yurdun kalan tüm kesimlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Önümüzdeki bir haftalık süreçte hava sıcaklıklarının, Ankara, Diyarbakır ve Trabzon'da 13, İstanbul'da 16, Antalya'da 21, Mersin ve İzmir'de 19, Samnsun'da 17, Bartın'da 15 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.

UHA Haber Merkezi - EZGİ TAŞ

BELEDİYELER

EKONOMİ